Bilety na koncerty z cyklu Czas dla Nas

Czas dla nas – cykl koncertów dla dzieci do 6 lat

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z uwagi na nasz system sprzedaży biletów zobligowani jesteśmy do realizacji zwrotów za niewykorzystaną część karnetu (marzec-czerwiec 2020r). Zwrotów należy dokonywać w Kasie biletowej. Zapraszamy do zakupu biletów.

W ramach całorocznego projektu EDUKACJA – TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA organizowane są muzyczne wydarzenia kierowane m.in. do najmłodszych. Wśród nich znajduje się cykl Czas dla nas obejmujący grupę wiekową do 6. roku życia.

Czas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.

Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo. A dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzyką.

Przygotowanie i prowadzenie:
Adriana Wdziękońska
Wszystkie koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Zachęcamy do zapoznania się z programem na najbliższe miesiące.

Bilety w cenach:
15 zł - dziecko
40 zł - dziecko + dorosły

 

27 września 2020 r. /niedziela/ godz. 15:00, 17:15
Funiculi, funicula, czyli wspomnienia z wakacji
Nie chcecie rezygnować z wakacyjnego słońca? Wybierzmy się razem do gorącej Italii, rodzinnego kraju Vivaldiego, Rossiniego, Verdiego, Paganiniego…. Zapraszamy dzieci i rodziców na koncert złożony z utworów muzycznych włoskich kompozytorów różnych epok. Nie zabraknie wspólnych zabaw i śpiewu. Zanucimy znane pieśni neapolitańskie m.in. tytułową „Funiculi, funicula”-  napisaną w 1880 roku z okazji inauguracji kolei linowo-terenowej (wł. funicolare), prowadzącej na szczyt Wezuwiusza. Utrzymana w rytmie włoskiej taranteli zachęci nas do klaskania i tańczenia.
BILETY

25 października 2020 r. /niedziela/ godz. 15:00, 17:15
Muzyka na gitarę i kastaniety | Muzyczne spotkania dla dzieci z PGE Energia Ciepła S.A.
Choć tytuł mówi o czterech, bohaterkami koncertu będą dwie pory roku- przywitamy wiosnę, pożegnamy zimę. „Cztery pory roku” to nie tylko znany cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego to także tytuł pięknego zbiorku pieśni stworzonych dla dzieci przez parę znakomitych autorów – Marię Konopnicką i Zygmunta Noskowskiego. W  latach 2019/2020 mija 110 lat od śmierci tych dwojga. Z tej okazji warto przypomnieć urocze wokalne miniatury opiewające piękno i bogactwo przyrody. Zaśpiewamy słynne „Hu hu ha! Nasza zima zła!” oraz wiele innych piosenek o zimie i wiośnie!
BILETY

22 listopada 2020 r. /niedziela/ godz. 15:00, 17:15
Pan Listopad gra na basie
W kwietniu w każdej kuchni królują świąteczne wielkanocne wypieki: baby, strucle, mazurki. My zajmiemy się mazurkami, przede wszystkim tymi Fryderyka Chopina, oraz ich ludowymi pierwowzorami. Zapraszamy na roztańczony, słodki „Czas dla nas”.
BILETY

20 grudnia 2020 r. /niedziela/ godz. 15:00, 17:15
Mikołaj jedzie samochodem | Muzyczne spotkania dla dzieci z PGE Energia Ciepła S.A.
Kto tak w lesie stuka? Wiadomo- znany leśny lekarz drzew- dzięcioł, bohater przewodniej piosenki tego koncertu.   A kto stuka w naszej sali koncertowej? Nasi goście- artyści muzycy. Czym stukają? W co uderzają?  Ciekawy świata Krasnal Oktawiusz jak zwykle ma wiele pytań. Odpowiedzą na nie nasi goście muzycy perkusiści.
BILETY

1 stycznia 2021 r. /niedziela/ godz. 15:00, 17:15
Zimowy koncert Pana Saxa
Nadchodzi czas wakacyjnych wycieczek. Powędrujmy i my! Czerwcowy „Czas dla nas” bogaty będzie w wesołe rytmy i ciekawe melodie z różnych krajów świata. Oprócz tytułowej piosenki, której bohaterem jest grający na puzonie słoń, zabrzmią utwory powszechnie znane i lubiane. Pożegnamy się wspólnie grając, śpiewając i tańcząc.
BILETY