29 czerwca
Sobota , godzina: 20:00 SUITA SYMFONICZNA THORUNIUM - Premiera
foto
Jędrzej Rochecki /kompozytor/ - fot. Joanna Zasada
Jędrzej Rochecki /kompozytor/ - fot. Joanna Zasada

Jędrzej Roch Rochecki z Toruniem związany od urodzenia, rocznik 1988. W grodzie Kopernika stawiał swoje pierwsze kroki jako muzyk wszechstronny: skrzypek, kompozytor, organizator muzycznych projektów.  Studia muzyczne w Bydgoszczy i Warszawie poszerzają znacznie obszar jego zainteresowań i działalności – pojawia się kierunek Reżyseria dźwięku w filmie. Sięgając do bogatego dorobku Jędrzeja Rocheckiego bez trudu zauważymy , że kompozycja to działalność najważniejsza, najbardziej prestiżowa. Bezpośredni jednak wpływ na ostateczny kształt komponowanych utworów ma wiedza ukształtowana na studiach reżyserskich. Jędrzej Rochecki  zapytany o  określenie swojego zawodu mówi, że pracuje dwutorowo.  Najbliższe plany to – powrót do Torunia.

Mocnym powrotnym akcentem jest napisana na zamówienie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Suita symfoniczna Thorunium.Dzieło powstało w ramach programu  „Kompozytor – rezydent” ogłoszonego przez Instytut Muzyki i Tańca. Jest to już II edycja projektu mającego na celu promocję młodych kompozytorów.

Prawykonanie odbędzie się 29 czerwca 2013 r. w kościele akademickim p.w. Świętego Ducha o godz. 20.00, gdzie zaprezentują sią soliści, chór Astrolabium oraz powiększony skład Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, całość pod batutą M.J.Błaszczyka

WYKONANIE i PRAWYKONANIE UTWORÓW JĘDRZEJA ROCHECKIEGO ODBYWA SIĘ I JEST 
WSPÓŁFINANSOWANE W RAMACH PROGRAMU INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA "KOMPOZYTOR - REZYDENT"

ZUZANNA SZARY /sopran/
KAMILA PACIORKOWSKA /mezzosopran/
SZYMON RONA /tenor/
MICHAŁ HAJDUCZENIA /baryton/
CHÓR ASTROLABIUM /przygotowanie Kinga Litowska/
MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK /dyrygent/
TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

W programie:
JĘDRZEJ ROCHECKI – Suita symfoniczna Thorunium

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

16 kwietnia
Musicale, Musicale
17 kwietnia
Vivaldi & Chopin - Koncert z uczniami ZSM #1