3 kwietnia
Piątek , godzina: 19:00 Viva Italia ! Paganini / Rossini / Mendelssohn
foto
fot. Łukasz Ułanowski
fot. Łukasz Ułanowski

 

UWAGA! KONCERT ODWOŁANY!

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, zważywszy na aktualnie trwające w kraju czynności związane z walką z koronawirusem SARS-COV-2, została podjęta decyzja o zawieszeniu, do odwołania, funkcjonowania kasy biletowej oraz działalności koncertowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. 

W sprawie kolejnych wydarzeń aktualnego sezonu artystycznego oraz możliwości dokonania zwrotu zakupionych biletów w kasie CKK Jordanki na odwołane koncerty, będziemy informować Państwa na bieżąco, w zależności od tego, jak będzie się rozwijała sytuacja w kraju.

Zwroty za bilety na koncerty odwołane, zakupione online, zostaną zrealizowane sukcesywnie, automatycznie, dla wszystkich Klientów. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą,  z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

Przepraszamy za związane z tą sytuacją niedogodności oraz zaistniałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość!

-------------------------------------------------------

Bilet na ten koncert dostępny w ramach Vouchera - biletu prezentowego. Szczegóły: https://bit.ly/38r7t3z

Wystąpią:
Robert Łaguniak - skrzypce
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Dainius Pavilionis (Litwa)- dyrygent

Muzyka Paganiniego zachwyca do dziś. Był wirtuozem skrzypiec. Technikę gry miał opanowaną do perfekcji. Jego fenomen tłumaczono nawet wklęsłym obojczykiem oraz „pajęczymi palcami”, gdyż jego talent był niepojęty. Zaprezentowanie utworów takiego artysty wymaga doskonałej techniki, którą z pewnością ma Robert Łaguniak oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Włoszka w Algierze to humorystyczna opera buffa, chociaż zawiera również elementy opera seria. Rossini w tym utworze wykazał się zmysłem muzycznego karykaturzysty. Wykorzystał też ciekawy efekt groteskowych skoków melodii. Jego łatwość w komponowaniu wywoływała podziw i zazdrość. W ciągu kilka dni tworzył wyjątkowe utwory, które porywały tłumy.

Felix Mendelssohn swoim talentem zachwycał już jako dziecko, pierwsze kroki kompozytorskie stawiał mając kilka lat. Jako piętnastolatek napisał uwerturę Snu nocy letniej Szekspira, której później dopisana część Marsz weselny przyniosła mu sławę. Inspirację czerpał z licznych podróży, stąd IV Symfonia A-dur op. 90  nazywana jest włoską. Składa się z czterech części. Pierwsza jest radosna, kolejna-  pełna kolorytu, trzecia jest menuetem z trio, a końcowa-  zawiera elementy muzyki tanecznej.

Odpowiedni rytm całemu koncertowi nada Dainius Pavilionis, który będzie dyrygował tego wieczoru.

W programie:
N. Paganini - I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6 (37'15'')
G. Rossini - Uwertura do opery Włoszka w Algierze
F. Mendelssohn - IV Symfonia A-dur op. 90 "Włoska" (28')

Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w 2020 r.

 


Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

17 kwietnia
Vivaldi & Chopin - Koncert z uczniami ZSM #1
24 kwietnia
Weber & Beethoven - Koncert z uczniami ZSM #2