19 maja
Wtorek , godzina: 11:00 Muzykoterapia dla Seniorów
foto

WYDARZENIE ODWOŁANE

Komunikat w sprawie odwołanych/przeniesionych wydarzeń :
http://www.tos.art.pl/pl/kat_3,10,242_KOMUNIKAT.html

Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach Muzykoterapia- lekarsto na stres, które realizujemy w formie zajeć na żywo on-line. Wystarczy dołączyć do grupy na Facebook'u, gdzie znajdą Państwo wszystkie informacje.

 

Inicjatywa ma na celu popularyzację metody muzykoterapii, jako elementu stymulującego aktywność umysłową i fizyczną. Podczas zajęć wykorzystane będą: technika improwizacji ruchowej, techniki wizualizacyne, relaksacyjne i inne. Będzie to jednocześnie okazja do integracji z innymi uczestnikami spotkań w miłej atmosferze. Muzykoterapia poprawia samopoczucie, wpływa na polepszenie samooceny, leczy bezsenność, pozwala się zrelaksować i poprawić koordynację ruchową przy dźwiękach delikatnej muzyki.

Na zajęciach wykorzystywany będzie instrument perkusyjny o nazwie RAV Vast. Jest to niemal w całości ręcznie wykonany metalowy bęben, posiadający otwory rezonansowe, wycięte laserowo w odpowiedni sposób, co wpływa na określą skalę tonów. Głębokie i wibrujące brzmienie instrumentu jest wykorzystywane w medytacji oraz w metodach muzykoterapii.

Prowadzenie: Maja Wlazły

Bilety w cenie 10 zł. Do nabycia w kasie CKK Jordanki oraz na stronie www.tos.art.pl i na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć (płatność na miejscu tylko gotówką).

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

26 lutego
Chopin i Dvorak
06 marca
Tańcz i kochaj w rytmie Dolce VitaM