w ramach: | Fundusz Wsparcia Kultury |
|
UWAGA!
Zgodnie z wytycznymi Prezesa Rady Ministrów z 4 listopada 2020 r. koncert nie może odbyć sie z udziałem publiczności. Aktualne informacje dotyczące naszej działalności tutaj
Zapraszamy na koncert w formule online,
transmisja odbędzie się 22 listopada o godz. 15:00 na naszym kanale Youtube.
Koncert dostępny będzie do 30 czerwca 2021 r.
Instrumenty, podobnie jak ludzie, mają swoje rodziny. Jak odróżnić członków jednego klanu? Przyjrzyjmy się im uważnie. Czy kontrabas podobny jest do fletu? A bęben do talerzy? Jak wydobywa się dźwięki z instrumentów? Co jest jego źródłem? Co decyduje o przynależności do grupy instrumentów? Na te wszystkie pytania odpowiemy podczas tego koncertu. Posłuchamy też utworów związanych z jesienią autorstwa wybitnych kompozytorów takich jak: Vivaldi, Czajkowski, Chopin.
Czas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.
Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo, a dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzyką.
Przygotowanie i prowadzenie: Adriana Wdziękońska
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Mecenas Główny
Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w 2020 r.
Mecenas Kultury - Główny Sponsor