Zobacz muzykę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Zobacz muzykę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną

grafika projektu Zobaczyć muzykę
Data publikacji

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani,

wiosnę przywitamy z nowym projektem pn. „Zobaczyć muzykę”, którego idea wyrasta z chęci wspierania osób dotkniętych dysfunkcjami wzroku. Podczas koncertów, poprzez chwilowe wygaszenie zaledwie jednego zmysłu, pragniemy otwierać oczy toruńskiej społeczności na problemy ludzi z niepełnosprawnością. 

Idea wydarzenia koncentruje się na próbie wzniesienia muzyki na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom. Podczas sześciu koncertów zamkniemy na chwilę oczy i wyruszymy w daleką podróż w głąb muzycznego świata wprost kipiącego od feerii dźwięków, pogłębimy nasze doświadczenie codzienności i zatrzymamy się nad przedziwnymi kolejami ludzkiego losu. Program wszystkich spotkań pozostanie tajemnicą – wierzymy, że element niespodzianki umożliwi odbiorcom głębsze czucie każdego dźwięku. Wysłuchamy utworów wybitnych muzyków z całego świata, których tematami przewodnimi będą tak niedoceniane na co dzień bogactwa flory i fauny, cudowność zachodzących w naturze przemian, a także zaskakujący dramatyzm relacji międzyludzkich i kontekstów społeczno-kulturowych.

Doświadczenie to pozwoli widzom zobaczyć muzykę w zupełnie odmienny sposób, a istotną rolę w tym wyzwaniu odegra również wewnętrzny muzyczny pejzaż odbiorców i siła ich wyobraźni. Świat odsłoni ogrom swoich zaskakujących tajemnic, których poznawanie, dzięki talentowi Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i zaproszonych do udziału w projekcie gości, z pewnością okaże się niesamowitą przygodą, która zachwyci każdą osobę wyczuloną na kryjące się w muzyce piękno.

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Projekty - Zobaczyć muzykę.

Do zobaczenia na koncertach
Zespół Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
 

Aktualności

plakat z logo i napisem 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
Data publikacji:
Największe hity musicali, najsłynniejsze utwory The Beatles, przeboje z filmów o Jamesie Bondzie, a także recital fortepianowy…
więcej informacji
znamy uczestników konkursu
Data publikacji:
Znamy uczestników 6. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego. Ponad 80 zgłoszeń, 23 narodowości,…
więcej informacji
statuetki ze skrzypcami w tle zdjecia orkiestry
Data publikacji:
Muzy TOS-u wręczone. Kto je otrzymał? Toruńska Orkiestra Symfoniczna oficjalnie zakończyła swój jubileuszowy, 45. sezon…
więcej informacji
dwóch mężczyzn siedzi przy stole, przed nimi plakietki z imionami,w tle plakat z napisem budujemy klimat kultury
Data publikacji:
STRABAG buduje klimat kultury – i wspiera przy tym Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. 14 czerwca uroczyście zakończymy…
więcej informacji