Płyta CD z utworami Romualda Twardowskiego | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Płyta CD z utworami Romualda Twardowskiego

We współpracy z wybitną polską skrzypaczką, na stałe mieszkającą w Stanach Zjednoczonych – Kingą Augustyn oraz pod batutą Mariusza Smolija dokonana została rejestracja materiału, na który złożyły się kompozycje Romualda Twardowskiego: Serenada na orkiestrę smyczkową, Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową, Niggunim na skrzypce i orkiestrę symfoniczną, Capriccio in blue na skrzypce i orkiestrę, Fantazja hiszpańska na skrzypce i orkiestrę.  Nagranie zrealizowane przez wiodącą polską firmę fonograficzną DUX, wydane zostało w grudniu 2018 roku, przez jedną z najbardziej prestiżowych wytwórni – NAXOS, która specjalizuje się w muzyce symfonicznej i dla której było to „Priorytetowe wydarzenie wydawnicze grudnia”. Na uwagę zasługuje fakt, iż pochlebną rekomendację wystawił płycie sam prezydent firmy Naxos - Klaus Heymann, co dla instytucji stanowi duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę skalę działań wydawniczych firmy.

Płytę można zakupić w kasie biletowej CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1-3, czynnej od czwartku do soboty w godzinach 13 – 19. Oficjalna promocja wydawnictwa odbyła się 1 lutego 2018 r. podczas koncertu karnawałowego „Tańce świata”. Solistka koncertu -  Kinga Augustyn oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Smolija, zaprezentowali m.in. dwie spośród pięciu kompozycji, które znalazły się na płycie.

Realizacja przedsięwzięcia odbyła się dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń, grantowi pozyskanemu przez Kingę Augustyn z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środkom z Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach programu TUTTI.PL oraz od sponsorów – m.in. Adam M. Bak Foundation.