Wyjątkowo Osobliwe Audycje Nietuzinkowe | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Wyjątkowo Osobliwe Audycje Nietuzinkowe

Wyjątkowo Osobliwe Audycje Nietuzinkowe

Cykl audycji przygotowany z okazji świąt niestandardowych, niespotykanych i niepopularnych. Na co dzień nie zwracamy uwagi na każde święto w kalendarzu, a przecież tyle można poświętować i tyle się nauczyć! Znamy tłusty czwartek, prima aprilis czy Dzień Kota, ale czy słyszeli Państwo o Dniu Kosmosu? Z naszą pomocą te święta będą należycie potraktowane.

Przygotowaliśmy dla państwa cykl Wyjątkowo Osobliwych Audycji Nietuzinkowych polegających na zwróceniu uwagi dzieci na otaczający nas świat. Będzie kolorowo, naturalnie i edukacyjnie. Razem z muzyką będziemy podróżować po krajach, z których pochodzą kompozytorzy. Spróbujemy spojrzeć ich oczami na to, co jest obok nas. Poruszymy tematy związane z Ziemią i naturą, o tym, co widzimy na co dzień, ale nie zawsze zwracamy na to uwagę. 

Pogodne Wiosny Początki z okazji pierwszego dnia wiosny (marzec)

Zapraszamy na audycję, podczas której razem przywitamy wiosnę. Ale, ale! Jak my ją przywitamy... jeszcze nic nie możemy wam powiedzieć, ale będzie się działo! Powiem wam tylko, że z sukcesem położymy zimę spać i powitamy wiosnę niczym prawdziwą królową. W końcu długo musieliśmy na nią czekać. Cała ubrana w kwiaty, wkroczy królewskim krokiem do każdej szkoły i przedszkola. Na jej widok każdy ptak zaćwierka, każda trawka się zazieleni, a chmury ze strachu uciekną. Posłuchajcie jak brzmi wiosna w naszym wykonaniu!

Matce Ziemi w podzięce z okazji Dnia Ziemi (kwiecień)

Mama jest tylko jedna… ale czy na pewno? Oprócz naszych mam, jest jeszcze jedna, bardzo ważna, matka Ziemia. To dzięki niej mamy gdzie żyć, co jeść i bawić się . Kocha nas bezwarunkowo i daje korzystać ze wszystkiego, co wyprodukuje. Dlatego tak ważne jest, aby żyła i miała się dobrze jak najdłużej! Obowiązkiem każdego z nas jest choćby mały gest np. segregacji śmieci, zakręcania wody przy myciu zębów czy używania specjalnych żarówek, dzięki którym możemy zaoszczędzić energię. Pomyślicie, że muzyka do takiej lekcji jest niepotrzebna? Wręcz przeciwnie, udowodnimy wam, że kompozytorzy też kochali Ziemię i w dodatku pisali o niej utwory, których warto jest posłuchać.

Kosmiczne melodie i inne parodie (maj)

Ile świat ma lat? Czy na Marsie są krowy? Czy wulkany mogą pluć lodem? Czy nasze audycje mogą być nudne? Która planeta jest leniwa? Wszystkie te pytania są tak ciekawe, że sami nie możemy doczekać się odpowiedzi. Poznacie je, a także poznacie wiele więcej ciekawostek na temat kosmosu i naszej wyjątkowej planety. A cała ta nauka nie będzie taka straszna, ponieważ wszystkiego nauczymy się przy pomocy piosenek!

Lato czeka, razem z latem czeka rzeka! (czerwiec)

Lato! Upragnione przez wszystkich ciepłolubnych stworzeń i uczniów. Długie dni, zapach deszczu, kąpiele w morzu czy jeziorze… Ale się rozmarzyliśmy. Z nami wakacje przyjdą szybciej niż myślicie za sprawą muzyki, którą usłyszycie. Przeniesiecie się już na trasy wędrówkowe czy ulubiony hamak. Razem poznamy muzykę Mendelssohna i Gershwina, w której ukryty jest czas zabaw i relaksu. Posłuchajcie jak letnia bryza omiata wam twarz, a stopy niemalże dotykają piasku.